Пірогенний кремнезем, більш відомий під назвами "аеросил" або пірогенний двоокис кремнію - недорогий наповнювач для епоксидної смоли, що дозволяє згустити робочий склад і надати йому в'язкість, що може знадобитися при роботі на вертикальних поверхнях і в інших випадках, коли необхідно запобігти розтіканню епоксидної смоли, наприклад, при ремонті човнів, бамперів, збірці авіамоделей. Його також використовують в якості наповнювача для каучуків, мастил, фарб і лаків. По суті аеросил - кварцовий пісок, але з дуже дрібним розміром частинок.

Зовнішній вигляд аеросилу (пірогенний кремнезем) Аеросил має властивості тиксотропної добавки. Тиксотропність - досить складне поняття, яке описує здатність складу гуснути в стані спокою і знову переходити в рідкий стан при перемішуванні. На практиці це означає знижену схильність до утворення потьоків.

Додавання аеросилу в епоксидну смолу дозволяє отримати склад з консистенцією шпаклівки, що підходить для грубого вирівнювання поверхонь і заповнення стиків. На відміну від незагущені смоли, такий склад добре підходить для заповнення пустот і тріщин. Як правило, порошок змішують з епоксидною смолою таким чином, щоб його масова частка становила 0,5 - 4%. В якій саме концентрації слід вносити аеросил, залежить від бажаного результату. При додавання аеросилу менше 1% утворюється епоксидний склад з в'язкістю, вищою від звичайної, при 2 - 3% аеросилу в обсязі суміші, склад по в'язкості наближається до гелькоута, а при більш високому вмісті аеросилу - до замазки. Слід враховувати, що додавання в прозору епоксидну смолу білого порошку аеросилу призводить до її помутніння. Тому, в тих випадках, коли потрібен прозорий склад, цей загущувач використовувати не можна.

При виготовленні суміші потрібно мати на увазі, що аеросил погано змішується зі смолою. Щоб не витрачати час на перемішування порошку в смолі можна розчинити його в пластифікаторі (докладніше про пластифікатор) та внести отриману суміш в смолу. Як варіант, якщо не використовується пластифікатор, аеросил слід добавити в смолу, ретельно перемішати і залишити суміш на добу для кращого розчинення. При використанні аеросилу важливо пам'ятати, що покриття і шви, зроблені епоксидною смолою, що містить цей загущувач, є більш крихкими, тому краще, все ж, додавати пластифікатор в робочу суміш.

Аеросил - це дуже легкий порошок (1 літр аеросилу важить всього 50 грам), тому важливо дотримуватися правил його зберігання. Легкі частки аеросилу мають розміри всього 5 - 40 нм. Вони легко розлітаються з відкритого мішка і утворюють в повітрі суспензію, постійне вдихання якої може викликати незворотні зміни дихальної системи, а також подразнення шкіри та очей. Тому, слід зберігати аеросил в закритих пакетах і ємностях, а працювати з ним - в респіраторі. Сам по собі аеросил не токсичний і не горючий, але невеликий розмір часток, що дозволяє їм проникати в тканини, визначає можливі несприятливі наслідки для здоров'я. Подібні властивості має й інший популярний наповнювач, мікросфера, але вона важче (1 літр мікросфери важить 160 г по ср. З 50 г у аеросилу) та менш летюча, що робить роботу з нею більш зручною.

Аеросил

Завантаження...
Відобразити як Таблиця Список

1 елемент

на сторінці
Сортувати у порядку збільшення
Відобразити як Таблиця Список

1 елемент

на сторінці
Сортувати у порядку збільшення
Back to Top