Виробництво матриць та майстер-моделей з поліефірної смоли дуже поширене і фінансово вигідне заняття, як для самостійної виливки виробів і комплектуючих, так і для цілої виробничої лінії. Це обумовлено швидкістю виготовлення майстер-моделі, можливістю вносити дрібні зміни для отримання необхідного результату, або підгонки матриці для з'єднання з іншими конструкціями. Оснащення, що виробляється з поліефірної смоли та скловолокна дозволяє адаптувати фінальну деталь під зібрану конструкцію, навіть якщо в проекті були незначні помилки. Це трохи трудомісткий процес, але все ж корекція матриці "на ходу" менш затратне заняття, ніж виготовлення аналогічних компонентів з металу.
Найпопулярнішим вибором серед смол для виготовлення матриць - тиксотропні, низьков'язкі смоли: CRYSTIC VE 679 PA DCPD, а також Crystic RTR 4000PA. Комбінація цих смол дозволяє швидко зробити оснастку/матрицю для виробництва і виливки будь-яких деталей.

Використання поліефірних смол для виробництва матриць та майстер-моделей

Під час виготовлення оснащення необхідно, крім основної сполучної речовини, використовувати цілу систему різних смол.
Весь процес виготовлення матриць можна розділити на 4 етапи:

  • 1 Підготовка поверхні майстер-моделі - На цьому етапі необхідно зробити ідеально-рівну поверхню. Для цього Вам може знадобиться використання додаткових смол: Crystic Glosscoat і Primecoat. Детальніше про змішування, етапии, пропорції і послідовність Ви дізнаєтеся в розділі питання/відповіді «виробництво матриць».
  • 2 Нанесення гелькоута - це робиться для створення захисного шару та запобіганню потьоків.
  • 3 Нанесення скінкоута - на цьому етапі Вам необхідно запобігти повторенню малюнка скловолокна, який може відобразиться при усадці матеріалу і для цього бажано використовувати вище сказану VE 679 PA DCPD.
  • 4 Нанесення смоли - на четвертому етапі виготовлення матриці, наноситься смола і після очікується повне її застигання.

Ми рекомендуємо використовувати RTR 4000PA для швидкого виготовлення, так як ця смола безусадкова і ідеально підходить для матриць, так як швидко застигає (приблизно через 60 хвилин розпочнеться желатинізація), під час цього процесу, смола почне міняти колір з оливкового на кремовий.

Заливка великих виробів

Для заливки великогабаритних виробів, Вам обов'язково необхідно наносити смолу окремими шарами товщиною до 1,5 мм. Такий метод лиття допоможе уникнути закипання смоли.
При роботі з поліефірною смолою для виготовлення матриць, використовуйте захисні засоби, які Ви знайдете в розділі «Засоби індивідуального захисту».

Матеріали для виготовлення матриць та майстер моделей

Завантаження...
Відобразити як Таблиця Список

6 елементи(ів)

на сторінці
Сортувати у порядку збільшення
Відобразити як Таблиця Список

6 елементи(ів)

на сторінці
Сортувати у порядку збільшення
Back to Top